StarProject akademia wokalu i agencja artystyczna w Trójmieście
strona głowna

Założycielka SP

Założycielką STAR PROJECT – akademii wokalu & agencji artystycznej, jest Oliwia Bartuś-Staszak.

Oliwia Bartuś - Założycielka Star ProjectOliwia Bartuś -Staszak, urodzona w maju 1986 roku w Gdańsku, półtora miesiąca po wybuchu w Czarnobylu – efektem, którego tłumaczy niektóre aspekty swojego charakteru. Pierwszy utwór o tytule „kffiatuszki moje kffiatuszki” skomponowała w wieku 3 lat. Inspiracją dla tego dzieła był katalog z kwiatami doniczkowymi. Zainteresowania muzyczne skierowała w stronę nauki gry na pianinie, którą rozpoczęła w wieku 7 lat, osiągając wiek 9 lat zakończyła marzenia rodziców o karierze pianistki. W tym samym czasie skutkiem rodzicielskiego szantażu emocjonalnego, dotyczącego eksmitowania z domu ulubionego chomika Wiórka, Oliwia, mimo wcześniejszych oporów przystąpiła do szkolnego zespołu muzycznego „Delfinki” w szkole podstawowej nr 2 w Ustce. W wieku 12 lat Oliwia rozpoczęła naukę śpiewu pod okiem prywatnych nauczycieli. Chrzest bojowy przeszła rok później, gdy jako solistka zaśpiewała przed Lechem Wałęsą.

Mając 15 lat Oliwia wzięła udział w pierwszym ogólnopolskim konkursie wokalnym „Gama” (emitowanym wtedy w tv Polsat), na którym zdobyła wyróżnienie. W ramach przygotowań do konkursu otrzymała także pierwsze prywatne lekcje z artystą, którego darzy ogromnym szacunkiem – Jarosławem Kukulskim. Kolejne lata mijały na przygotowaniach do kolejnych konkursów oraz warsztatach wokalnych, między innymi z Elżbietą Zapendowską, Ewą Urygą oraz Anną Serafińską. Mając 17 lat wystąpiła w Szansie na Sukces w odcinku Kasi Stankiewicz. W wieku 18 lat rozpoczęła nauki u Grażyny Łobaszewskiej, która prowadziła ją przez ponad rok. Do osiągnięcia 19 roku życia Oliwia wzięła udział w ponad 40 ogólnopolskich oraz międzynarodowych Festiwalach i Konkursach Wokalnych, zdobywając na nich liczne nagrody od wyróżnień po złoto.

Wraz z wyjazdem na studia w 2004 roku Oliwia pożegnała konkursy i postanowiła założyć własny zespół muzyczny, wciąż pobierając prywatne nauki śpiewu, między innymi u Marka Kaczanowskiego, związanego z Teatrem Muzycznym w Gdyni.  Pod koniec 2006 roku, będąc studentką dziennikarstwa na jednej z wyższych uczelni w Gdańsku, założyła zespół Arshenic, którego jest wokalistką i autorką tekstów oraz melodii. Jej wiersze zostały kilkakrotnie wydane w zbiorowych tomikach.

Studiując podyplomowo na kierunku Public Relations Politechniki Gdańskiej, wiedzę stosowała praktycznie tworząc wizerunek i markę zespołu. W 2011 wraz z Arshenic’em wystąpiła w drugiej edycji programu Must be the music wykonując cover „Paparazzi” – Lady Gagi. Po obronieniu Pracy Magisterskiej będącej uwieńczeniem kierunku Reklama i PR na Uniwersytecie Gdańskim zdecydowała o utworzeniu własnej Akademii Wokalu. Od 2012 roku prowadzi własnych uczniów oraz udziela się w licznych projektach muzycznych oraz jako wokalistka sesyjna. W 2015 wydana została pierwsza płyta zespołu Arshenic.
We wrześniu 2015 Oliwia wzięła udział w warsztatach dla nauczycieli uczących wokali metalowych (scream, growl itd) prowadzonych przez Melissę Cross, nauczycielkę wokalu z Nowego Yorku, autorkę płyt „Zen of scream” która prowadzi wokalistów takich zespołów jak:  Lamb of God, Slipknot, Arch Enemy, Every Time I Die, All That Remains, Killswitch Engage i innych

Oliwia Bartuś i Arshenic – Odejdziesz:

Oliwia Bartuś i Arshenic – Nic nie może wiecznie trwać – Zegarmistrz Światła:

Oliwia Bartuś i Arshenic – Paparazzi (lady gaga cover):

Share Button

Aktualności

14.05 2018

Star Project na rzecz hospicjum dla dzieciom

StarProject Pomorze Dzieciom.
Zapraszamy na koncert Piosenki Filmowej w wykonaniu uczniów Akademii Wokalu StarProject,

koncert na rzecz hospicjum dla dzieci

10.06.2018, godzina 19.00

klub Zatoka Sztuki SOPOT

Koncert na rzecz domowego hospicjum Pomorze Dzieciom.
Wstęp na koncert jest darmowy, podczas koncertu wolontariusze fundacji zbierać będą datki dla swoich podopiecznych.

więcej informacji w wydarzeniu na
https://www.facebook.com/events/187503435225848/ 

Share Button
01.03 2018

Pucha dla Sierściucha, koncert na rzecz schroniska

Zapraszamy na kolejny koncert z serii Pucha dla Sierściucha! 

Jest to akcja organizowana od 2011 roku przez Oliwię Bartuś-Staszak, założycielkę StarProject i wokalistkę Arshenic. Wstępem na koncert jest puszka karmy dla psa, lub kota, na rzecz wybranego schroniska.

17.03.2018 w klub Mechaniczna Pomarańcza (Gdańsk Wrzeszcz)
godzina 18.00

Podczas tej akcji zbierać będziemy karmę na rzecz schroniska OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni.
Wystąpią: uczniowie Akademii Wokalu Star Project.  artyści z formacji IMprościej oraz zespoły Lamia Reno i Arshenic

więcej na https://www.facebook.com/events/1744173139224044/

Share Button

Założycielka SP

Założycielką STAR PROJECT - akademia wokalu i agencja artystyczna, jest Oliwia Bartuś.

więcej

Jesteś zainteresowany? Nie czekaj

Kliknij tutaj i wypełnij formularz zgłoszeniowy