star project

Założycielka Star Project

Założycielką STAR PROJECT – akademii wokalu & agencji artystycznej, jest Oliwia Bartuś-Staszak

Oliwia Bartuś -Staszak (Ofilia) urodzona w maju 1986 roku w Gdańsku, półtora miesiąca po wybuchu w Czarnobylu – efektem, którego tłumaczy niektóre aspekty swojego charakteru. Pierwszy utwór o tytule „kffiatuszki moje kffiatuszki” skomponowała w wieku 3 lat. Inspiracją dla tego dzieła był katalog z kwiatami doniczkowymi. Zainteresowania muzyczne skierowała w stronę nauki gry na pianinie, którą rozpoczęła w wieku 7 lat, osiągając wiek 9 lat zakończyła marzenia rodziców o karierze pianistki. W tym samym czasie skutkiem rodzicielskiego szantażu emocjonalnego, dotyczącego eksmitowania z domu ulubionego chomika Wiórka, Oliwia, mimo wcześniejszych oporów przystąpiła do szkolnego zespołu muzycznego „Delfinki” w szkole podstawowej nr 2 w Ustce. W wieku 12 lat Oliwia rozpoczęła naukę śpiewu pod okiem prywatnych nauczycieli. Chrzest bojowy przeszła rok później, gdy jako solistka zaśpiewała przed Lechem Wałęsą.

Mając 15 lat Oliwia wzięła udział w pierwszym ogólnopolskim konkursie wokalnym „Gama” (emitowanym wtedy w tv Polsat), na którym zdobyła wyróżnienie. W ramach przygotowań do konkursu otrzymała także pierwsze prywatne lekcje z artystą, którego darzy ogromnym szacunkiem – Jarosławem Kukulskim. Kolejne lata mijały na przygotowaniach do kolejnych konkursów oraz warsztatach wokalnych, między innymi z Elżbietą Zapendowską, Ewą Urygą oraz Anną Serafińską. Mając 17 lat wystąpiła w Szansie na Sukces w odcinku Kasi Stankiewicz. W wieku 18 lat rozpoczęła nauki u Grażyny Łobaszewskiej, która prowadziła ją przez ponad rok. Do osiągnięcia 19 roku życia Oliwia wzięła udział w ponad 40 ogólnopolskich oraz międzynarodowych Festiwalach i Konkursach Wokalnych, zdobywając na nich liczne nagrody od wyróżnień po złoto.

Od 2004 roku „Ofilia” założyła własny zespół muzyczny, wciąż pobierając prywatne nauki śpiewu, między innymi u Marka Kaczanowskiego, związanego z Teatrem Muzycznym w Gdyni.  Pod koniec 2006 roku, będąc studentką dziennikarstwa na jednej z wyższych uczelni w Gdańsku, założyła zespół Arshenic, którego jest wokalistką i autorką tekstów oraz współautorką muzyki. Jej wiersze zostały kilkakrotnie wydane w zbiorowych tomikach poezji.

Osiągnięcia

Studiując podyplomowo na kierunku Public Relations Politechniki Gdańskiej, wiedzę stosowała praktycznie tworząc wizerunek i markę zespołu. W 2011 wraz z Arshenic wystąpiła w drugiej edycji programu Must be the music wykonując cover „Paparazzi” – Lady Gagi. Po obronieniu Pracy Magisterskiej będącej uwieńczeniem kierunku Reklama i PR na Uniwersytecie Gdańskim zdecydowała o utworzeniu własnej Akademii Wokalu. Od 2012 roku prowadzi własnych uczniów oraz udziela się w licznych projektach muzycznych oraz jako wokalistka sesyjna, tekściarz i ghost writer.
We wrześniu 2015 Oliwia wzięła udział w warsztatach dla nauczycieli uczących wokali metalowych (scream, growl itd) prowadzonych przez Melissę Cross, nauczycielkę wokalu z Nowego Yorku, autorkę płyt „Zen of scream” która prowadzi wokalistów takich zespołów jak: Lamb of God, Slipknot, Arch Enemy, Every Time I Die, All That Remains, Killswitch Engage i innych.

W 2019 nakładem Włoskiej wytwórni Sliptrick Records wydany został album Final Collision zespołu Arshenic (zobacz na instagramie), będący trzecim albumem w karierze zespołu.
W kwietniu 2020 nakładem amerykańskiej wytwórni Devil Inside Records, wydany został singiel Where Did You Sleep Last Night (posłuchaj na Spotify).
W grudniu 2020 została nominowana przez FEM – Goddesses of Metal do nagrody Best Clean Vocal 2020, którą to nagrodę zdobyła.

W czerwcu 2021 singiel Bloodsucker – Arshenic, zdobył pierwsze miejsce na liście Turbo Top w Antyradio.
Nowe single zespołu grane są w radiach i podcastach rockowych na całym świecie.