Kurs śpiewu POP Stars w Star Project

KURS WOKALNY POP STARS - zapisy co roku w sierpniu

 Kurs wokalny – roczny. Rozpoczyna się od października, trwa do końca czerwca (bądź od momentu ogłoszenia naboru do kolejnej grupy).   Zajęcia odbywają się w grupach do 4 osób i przygotowują do śpiewania utworów muzycznych różnych gatunków.

Kurs śpiewu, który obejmuje: kształcenie słuchu, emisję, ortofonię, dykcję, higienę głosu, naukę śpiewania przeponą, prawidłowy oddech, radzenie sobie z tremą,  techniki wokalne wokali rozrywkowych, wystąpienia publiczne, podstawy komponowania, ćwiczenia aktorskie na potrzeby interpretacji piosenki, zasady pisania tekstów piosenek – jak napisać hit!

Oferujemy naukę śpiewu czystego za pomocą współczesnych technik wokalnych (SLS, CVT, MIXVOICE, BELTING) wraz z przygotowaniem konkretnego repertuaru. Adepci Akademii poznają sposoby interpretacji tekstu oraz nauczą się wyrażać głosem emocje. Dodatkowymi atutami jest nauka pracy na scenie z mikrofonem, zajęcia z nagrywania – wprowadzenie do pracy w studio nagraniowym, a także oswajanie się z występami dla publiczności.

Grupy kursu Wokal podzielone są na wiek, lub  poziom zaawansowania uczestników i liczą do 4 osób. Zajęcia mają charakter INDYWIDUALNY. Każdy z uczniów pracuje nad własnym, wspólnie wybranym utworem. Dzięki pracy w grupie motywujemy uczniów do większego zaangażowania, pobudzamy ich kreatywność oraz przyzwyczajamy do wystąpień publicznych, co przyśpiesza proces uczenia i rozwój wokalisty.  Zajęcia dla dorosłych oraz dla młodzieży od 16 roku życia.

 

KURS WOKAL  podzielony jest na etapy:

Etap 1 TECHNIKA

W trakcie zajęć uczniowie ćwiczą między innymi: prawidłowy oddech, dykcję, intonację, ortofonię, emisję, techniki wokalne różnych stylów muzycznych (pop, jazz, rock itp). Kurs śpiewu Pop Start uczy podstaw współczesnych technik wokalnych takich jak Speach Lavel Singing, Complete Vocal Technique, Mixed Voice, Belting. Wykonują, także ćwiczenia aktorskie oraz interpretacyjne, ćwiczą zachowania sceniczne i wystąpienia publiczne. Podczas ćwiczeń aktorskich uczniowie uczą się wyrażać emocje i przekazywać intencje w mowie oraz śpiewie. Pierwszy wybierany jest w drugim miesiącu zajęć.

 

 

nauka śpiewu

Etap 2 PRAKTYKA

W etapie praktycznym uczniowie wyposażeni w wiedzę teoretyczną i mają opanowane podstawy emisji głosu. Każdy z uczniów ma stworzony profil, w którym jest określony jego rodzaj głosu, mocne strony i predyspozycje do szybkiego opanowania określonej techniki wokalnej, którą dalej rozwijamy poprzez dobór najlepszego repertuaru.

Nauka śpiewu w praktyce.

Piosenki ćwiczone są na scenie z profesjonalnym nagłośnieniu scenicznym. Kolejnym etapem, są zajęcia z podstaw harmonii umożliwiające tworzenie różnorodnych wokali wspierających do utworów oraz zajęcia z improwizacji i tworzenia utworów muzycznych.
Uczniowie otrzymują do opracowania kolejne utwory,  tym razem bardziej zaawansowane i w innych stylach muzycznych (pop, jazz, rock, musical, piosenka aktorska). Utwory prezentowane są przed grupą.

W ramach zajęć z zachowań scenicznych opracowywana jest interpretacja oraz ruch sceniczny. Uczniowie poznają podstawowe zasady budowania choreografii, dowiadują się jakich błędów unikać przy planowaniu występu.

Praca nad utworem zakończona jest zarejestrowaniem utworu na nośniku audio w celach dydaktycznych i promocyjnych młodego artysty – wokalista nagrywa cover lub swój własny singiel! Który na zajęciach z miksu i masteringu ( w cenie kursu!) samodzielnie miksuje.

Osoby biorące udział w kursie występują cyklicznie w koncertach Gwiazd Star Project organizowanych przez szkołę w trójmiejskich klubach muzycznych. Koncerty takie wyposażają uczniów StarProject w doświadczenie sceniczne oraz materiały niezbędne do dalszej promocji, takie jak profesjonalne zdjęcia oraz nagrania video.

Spełnij swoje marzenia!

Najlepszy kurs śpiewu dla dorosłych!

KURS WOKALNY ROCK STARS - zapisy co roku w sierpniu

Kurs wokalny Rock Stars, to kurs śpiewu, który trwa 9 miesięcy, rozpoczyna się w październiku (lub w innym terminie po ogłoszeniu naboru).  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe (w godzinach wieczornych)

Kurs odbywa się na takich samych zasadach jak kurs POP STARS (patrz wyżej), jednak skupia się na technikach wokalnych typowych dla wokali rockowych i metalowych. Podczas zajęć uczniowie opanowują technikę Fry, uczą się podstaw fry scream, folse cord scream, rasp, growl.

Po opanowaniu podstaw emisji głosu, używania przepony i prawidłowego oddechu wokalnego, powstaje profil wokalisty, określający jego predyspozycje do technik, które będą dla niego najbardziej naturalne i proste do opanowania. Każdy z uczniów otrzymuje indywidualny utwór wybrany wspólnie z prowadzącym, który następnie opracowujemy.

 

Plan zajęć:

1. Podczas kursu adepci zaczynają naukę od opanowania oddechu wokalnego – panowania nad powietrzem, oddychania aktywnego żebrowego, dobierania ciśnienia powietrza do danych technik wokalnych
2. Kolejnym etapem jest używanie przepony, ortofonia, podstawy do wydobywania wokali metalowych – fry, growl w oparciu o program Melissy Cross
3. Kształcenie słuchu, zajęcia kładące nacisk na intonację i emisję, pozwalające śpiewać czyste dźwięki, dykcja
4. Opanowanie techniki wybranej techniki ekstremalnej.
5. Rozciąganie skali głosu, pozwalające na wydobywanie niższych i wyższych dźwięków, na potrzeby wokalu czystego jak i wokali metalowych
6. ćwiczenia kondycyjne umożliwiające wydobywanie dłuższych i mocniejszych dźwięków bez uszkodzeń gardła
7. Formanty – wzbogacanie wokalu o dodatkowe brzmienia barwowe
8. Rozwój wokalisty poprzez omawianie kolejnej techniki wokalnej.
9. Interpretacja tekstu i śpiewanie za pomocą emocji bez zdzierania gardła
10. podstawy zachowań scenicznych
11. Improwizacja wokalna
12. Praca z mikrofonem, praca na utworach
13. występy sceniczne

lekcje śpiewu

Zobacz też:

Prywatne lekcje śpiewu

Indywidualne lekcje śpiewu odbywające się od poniedziałku do czwartku. Kurs (zajęcia raz w tygodniu) przygotowuje z podstaw emisji, artykulacji prawidłowego oddechu, kształcenia słuchu i używania przepony, czyli pakiet spełniający marzenia o czystym śpiewie dla osób, które dotąd nie miały czasu na spełnienie swoich marzeń oraz dysponują niewielką ilością czasu na ćwiczenia w domu. Na można zapisywać się można przez cały rok, do wyczerpania miejsc. Długość kursu dopasowywana jest do predyspozycji i oczekiwań kursanta.

kliknij po więcej

Lekcje śpiewu dla dwojga

nauka śpiewu Gdańsk

Zajęcia skierowane do osób, które pragną uczyć się w kameralnym gronie.
Marzysz o uczeniu się z przyjaciółką, siostrą, drugą połówką? Te zajęcia skierowane są do Was! Tylko Wy i nauczyciel. Program, tak jak lekcje prywatne dostosowywany jest do Waszego poziomu, predyspozycji i oczekiwań.

Bezstresowa nauka śpiewu i przyjemność ze wspólnego śpiewania.

 Tak jak podczas innych kursów w Star Project nauczycie się technik wokalnych, prawidłowego oddychania, używania przepony, emisji, ortofonii, technik wokalnych ułatwiających śpiewanie wysokich i niskich dźwięków, rozwijanie nowych barw głosu, a także zagadnień związanych z występami scenicznymi: opanowywanie tremy, zachowań scenicznych, ruchu scenicznego i wielu innych. Zajęcia trwają 90minut, zajęcia raz w tygodniu

Warsztaty dodatkowe - wizerunek artystyczny

prywatne lekcje śpiewu dla dorosłych

Warsztaty uzupełniające program kursów w Star Project.
Warsztaty umożliwiają zdobycie wiedzy, która pomoże wyróżnić młodego artystę na tle innych, odnaleźć własny oryginalny styl oraz opracować indywidualny wizerunek sceniczny dostosowany do wieku, stylu muzycznego i własnej osobowości.

Wizerunek. Adepci Akademii Star Project nauczą się dobierać odpowiednie dla swojego wieku, wyglądu i osobowości stylizacje sceniczne i  zdjęciowe.

Uczniowie dowiedzą się jak kreować swój wizerunek w sieci, jak prowadzić social media będąc artystą, jak promować swoje nowe wydawnictwa, jak szukać i wybierać wydawców  oraz otrzymają wiele innych informacji na temat zasad funkcjonowania przemysłu muzycznego.

Warsztaty - ruch sceniczny

Warsztaty uzupełniające dla uczniów Star Project

W trakcie zajęć z ruchu scenicznego uczniowie poznają techniki pomagające oswoić się ze sceną oraz ubarwiać swoje występy elementami choreografii. W ramach zajęć formy ruchu scenicznego, interpretacja utworów poprzez ruch, techniki uwalniające stres. Zajęcia oparte o autorski program prowadzącej.

W ramach warsztatów adepci zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności na temat śpiewu, stylizacji, a także nauczą się poruszać na scenie. Sposoby jak przełamać tremę i towarzyszące jej „wrastanie w podłogę”. Kursanci dowiadują się jak poruszać się, zagospodarować scenę, by wzbogacić swój występ i zapewnić doskonały odbiór swojego koncertu, dzięki umiejętności śpiewu, tworzenia wizerunku scenicznego i wyrażania swojej osobowości poprzez ruch.

_DSC1534

Warsztaty wokalne

Zajęcia skierowane do młodych wokalistów z doświadczeniem wokalnym oraz dla absolwentów Kursów Wokalnych (w tym prywatnych) w Star Project. Zajęcia polegają na opracowywaniu i dopracowywaniu nowego materiału, przygotowywaniu do udziału w konkursach wokalnych i programach typu talent show. Utwory przygotowywane są wstępnie przez uczniów po czym wykonywane przed grupą i dopracowywane pod względem technicznym i interpretacyjnym.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, dlatego warunkiem jest znajomość i opanowanie zasad i technik wokalnych. Osoby, które nie ukończyły kursów wokalnych Star Project i chcą dołączyć do grupy muszą wypaść pozytywnie na wstępnym przesłuchaniu, które umawiane jest telefonicznie, lub mailowo.

Warsztaty Wokalne odbywać się będą od 1.07-30.08. Warsztaty to zajęcia, których celem jest przygotowaniu nowego repertuaru. Uczestnicy wybierają w oparciu o rady prowadzącej utwory, które następnie przez wakacje opracowują w trakcie zajęć dla swoich celów (egzaminy, konkursy wokalne, własna przyjemność). Warsztaty odbywają się w grupie do 10 osób. Podczas zajęć ćwiczona jest interpretacja muzyczna oraz interpretacja tekstu, mimika, zachowanie sceniczne itp, przy użyciu mikrofonu. Zajęcia te przyzwyczajają do występów przed publicznością, oswajają ze śpiewem z mikrofonem i gwarantują świetną zabawę w grupie przyszłych wokalistów.

Kursy śpiewu oraz warsztaty odbywają się w siedzibie Star Project w Gdańsku, w dzielnicy Żabianka

O otwieraniu naboru do nowej grupy informować będziemy na stronie głównej oraz na naszym facebook'u, po informacje zapraszamy też drogą mailową, bądź telefonicznie.

Biorąc udział w zajęciach akceptujesz regulamin.

Zajęcia online śpiew rozrywkowy lub techniki ekstremalne

Ucz się śpiewu, lub screamu z dowolnego miejsca na świecie poprzez skype. Podczas pierwszych zajęć określimy Twój stopień zaawansowania i program zajęć. Otrzymasz pierwszy zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu. Uczniowie otrzymują ćwiczenia w postaci mp3 lub linków do ćwiczeń online, dopasowanych do swojego programu  i zaawansowania. Zajęcia twają 60 minut, liczba zajęć zależna  od preferencji ucznia.
Wymagana opłata za zajęcia z góry. Zapisz się używając formularza na dole strony.

lekcje śpiewu online