Kurs śpiewu POP Stars w Star Project

KURS WOKALNY POP STARS - czas trwania październik - czerwiec

Kurs wokalny rozpoczyna w październiku i trwa do końca czerwca. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 2 godziny, w grupach do 5 osób, od godziny 18.00-20.00, w wybrany z grupą dzień tygodnia (między pon a czw).

Szkolenie skierowane jest dla osób śpiewających, które chcą poprawić swoją technikę i rozwinąć zdolności - przygotowuje do śpiewania utworów muzycznych różnych gatunków, występów scenicznych, programów typu talent show, oraz do rozpoczęcia solowej kariery - Ty wybierasz co zrobisz ze zdobytą wiedzą i umiejętnościami :).

Dlaczego kurs grupowy jest lepszy niż zajęcia indywidualne? Pracując w grupie, masz większą motywację do ćwiczeń w domu. Ćwicząc z rówieśnikami uczycie się od trenera i od siebie nawzajem, przez co szybciej opanowujesz materiał. Nie wychodzi Ci? Nie tylko Tobie – masz wsparcie pozostałych osób w grupie, które jak Ty, przyszły tu opanować coś nowego. Ćwiczenia w grupie umożliwiają wykonywanie ćwiczeń aktorskich i interpretacyjnych. Szybko oswajasz się z tremą i nie przerażają Cię występy sceniczne.

nauka śpiewu gdańsk

 Kurs śpiewu, który obejmuje: emisję głosu, ortofonię, dykcję, higienę głosu, naukę śpiewania przeponą, prawidłowy oddech, radzenie sobie z tremą,  techniki wokalne wokali rozrywkowych, wystąpienia publiczne, podstawy komponowania, ćwiczenia aktorskie na potrzeby interpretacji piosenki, ruch i zachowania sceniczne, konakt z publicznością, tworzenie wizerunku artysty w social mediach, zasady pisania tekstów piosenek – jak napisać hit!

Oferujemy naukę śpiewu czystego za pomocą współczesnych technik wokalnych (SLS, CVT, MIXVOICE, BELTING) wraz z przygotowaniem konkretnego repertuaru. Adepci Akademii poznają sposoby interpretacji tekstu oraz nauczą się wyrażać głosem emocje. Dodatkowymi atutami jest nauka pracy na scenie z mikrofonem, zajęcia z nagrywania – wprowadzenie do pracy w studio nagraniowym, a także oswajanie się z występami dla publiczności.

Zajęcia mają charakter INDYWIDUALNY. Każdy z uczniów pracuje nad własnym, wspólnie z trenerem wybranym utworem. Dzięki pracy w grupie motywujemy uczniów do większego zaangażowania, pobudzamy ich kreatywność oraz przyzwyczajamy do wystąpień publicznych, co diametralnie przyśpiesza proces uczenia i rozwój wokalisty.  Zajęcia dla dorosłych oraz dla młodzieży od 16 roku życia.

Wokalista to nie tylko wokal! Na zajęciach poruszamy kwestie związane z budowaniem wizerunku artysty, sposobami promocji artysty w social mediach, działania związane z promocją singla, czy albumu.

KURS WOKAL  podzielony jest na etapy:

Etap 1 TECHNIKA

W trakcie zajęć uczniowie ćwiczą między innymi: prawidłowy oddech, dykcję, intonację, ortofonię, emisję, techniki wokalne różnych stylów muzycznych (pop, jazz, rock itp). Kurs śpiewu Pop Start uczy podstaw współczesnych technik wokalnych takich jak Speach Lavel Singing, Complete Vocal Technique, Mixed Voice, Belting. Wykonują, także ćwiczenia aktorskie oraz interpretacyjne, ćwiczą zachowania sceniczne i wystąpienia publiczne. Podczas ćwiczeń aktorskich uczniowie uczą się wyrażać emocje i przekazywać intencje w mowie oraz śpiewie. Pierwszy utwór indywidualny wybierany jest w drugim miesiącu zajęć. Określamy słabe i mocne strony artysty, rozwijamy zdobyte wcześniej umiejętności i poprawiamy błędy w technice wokalnej i sposobach prezentacji wokalisty.

 

nauka śpiewu

Etap 2 PRAKTYKA

W etapie praktycznym uczniowie wyposażeni w wiedzę teoretyczną i mają opanowane podstawy emisji głosu. Każdy z uczniów ma stworzony profil, w którym jest określony jego rodzaj głosu, mocne strony i predyspozycje do szybkiego opanowania określonej techniki wokalnej, którą dalej rozwijamy poprzez dobór najlepszego repertuaru. Zaczynamy pracę nad indywidualną barwą i wizerunkiem artystycznym wokalisty.

Nauka śpiewu w praktyce.

Piosenki ćwiczone są na scenie z profesjonalnym nagłośnieniu scenicznym. Uczniowie otrzymują do opracowania utwory dostosowane do szybkości swojego rozwoju, w wybranych przez siebie stylach muzycznych (pop, jazz, rock, musical, piosenka aktorska). Utwory prezentowane są przed grupą.

W ramach zajęć z zachowań scenicznych opracowywana jest interpretacja oraz ruch sceniczny. Uczniowie poznają podstawowe zasady budowania choreografii, kontaktu z publicznością, dowiadują się jakich błędów unikać przy planowaniu występu.

Praca nad utworem zakończona jest zarejestrowaniem utworu na w celach dydaktycznych i promocyjnych młodego artysty – wokalista nagrywa cover lub swój własny singiel! Który na zajęciach z miksu ( w cenie kursu!) samodzielnie miksuje.

Osoby biorące udział w kursie występują w koncertach Gwiazd Star Project organizowanych przez szkołę w trójmiejskich klubach muzycznych, lub online.

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz w regulaminie – tutaj

Najlepszy kurs śpiewu dla dorosłych!

Zobacz też:

Chcesz zostać gwiazdą rocka?

https://starproject.pl/rock-stars

Słuchasz rocka, śpiewasz w zespole rockowym lub metalowym? Kurs Rock Stars jest dla Ciebie. Wokalne techniki ekstremalne, emisja głosu i rockowe techniki wokalne w grupie do 5 osób. Czytaj więcej:

kurs wokalny rock stars

kurs wokalny rock