Dlaczego warto uczyć się śpiewać? – Star Project (star prodżekt)

Pasja uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Poprzez ćwiczenia uzbraja w cierpliwość i siłę do pokonywania życiowych trudności. Śpiew jest czynnością, która angażuje całe ciało w sposób wysiłkowy. Używamy przepony oraz dziesiątków innych mięśni, także usprawnia pracę mózgu.

Muzyka jest przetwarzana przez lewą półkulę mózgu, a mowa przez prawą (u osób praworęcznych). Śpiewanie wymaga współpracy obydwu półkul. Uczenie się tekstów piosenek, zapamiętywanie melodii, to wszystko ma wpływ na rozwój naszego ciała i umysłu.
więcej

Poprzez naukę śpiewu uczymy się pokonywać wstydliwość i nieśmiałość. Przyzwyczajamy się do wystąpień publicznych i oswajamy się ze ściąganiem na siebie uwagi innych osób, co przydaje się w karierze osób dorosłych.
Osoby uczące się śpiewać wyrabiają w sobie wrażliwość muzyczną, poprzez interpretację tekstu nabierają zdolności aktorskich i rozwijają empatię.
Nauka w grupie rówieśników dzielących pasję sprawia, że młody człowiek czuje się częścią wspólnoty, uczy się pracować w grupie i nabiera pozytywnych wzorców. W śpiewie niezwykle ważne jest dbanie o swój głos i zdrowie – unika się gazowanych napojów, krzyku, palenia. Dba się o kondycję fizyczną i wzbogaca umysł przez słuchanie i naśladowanie.
Dzięki rzadkiej umiejętności śpiewu wykształconej pod okiem profesjonalistów młodzi ludzie nabierają pewności siebie, która pomaga w osiąganiu wytyczonych celów.
Śpiew jest, zatem aktywnością, która rozwija nasz umysł, ciało oraz osobowość. Śpiewając stajemy się bardziej otwarci, przebojowi i pewni siebie, co ma wpływ na całe nasze życie.